Аутор Тема: ziveti sa WB  (Прочитано 3503 пута)

vana

• Novi Član
  • *
  • Поруке: 1
    • Погледај профил
ziveti sa WB
« послато: Април 04, 2013, 05:57:21 поподне »
Zdravo.
Ja sam nova na ovaj forum. Moj verenik ima WB. Sve je bilo u redu pre godinu ipo dana.(ali kada razmislim o proslost,mogli smi videti male simptome). Pre godinu dana,poceli su neuroloski simptomi (tiho pricanje,mali pokreti,ponavljanje reci i rerecenice,izgubljena ravnoteza itd)tada smo bili u francuskoj. Odmah zapostavili dijagnostiku za WB za ispitivanja. Poceo je penicillamin,i sada ovde mu je dodato i vit B1 B6i jedan lek za drhtanje i cink. Vec su prosli 6 meseci. Znam da tek za jos 6 meseci mocice da se vide promene ali volela bih da imam druge price o ljudi koji prosli kroz isti put i koji moze da ga malo podrze i daju nadu.

Sasa

• Administrator
  • Novi Član
  • Поруке: 31
    • Погледај профил
Odg: ziveti sa WB
« Одговор #1 послато: Април 05, 2013, 02:33:30 поподне »
Zdravo Vana,
Drago mi je sto si se pridruzila udruzenju a i sto pruzas podrsku vereniku koja mu je sada neophodna.I sam sam imao slicne simptome,dobro je da podnosi peniciliamin jer taj lek je najefikasniji za izbacivanje nakupljenog bakra iz organizma.Dobro je da znate da je period oporavka relativno dug jer sad ce vam verenik prolaziti kroz razne (burne)faze, gde je jako pojacan senzibilitet, cesta menjanja raspolozenja. Sad je u najkriticnijoj fazi ali uz terapiju i Vasu podrsku dobicete svog dragog kao onda kad ste ga upoznali :)
Kazete da je dijagnoza data u Francuskoj, gde se ovde leci, ko ga vodi, koliko cesto ide na kontrolu ? Meni je dijagnoza uspostavljena u KBC-Srbije i vodila me dr. Marina Svetel, koliko sam cuo a i iz licnog iskustva ona je kod nas najbolje upoznata sa neuroloskim simptomima Wilsonove bolesti i na njenom odelenju je veoma dobar timski rad. Napisi gde se ti leci verenik, kolika mu je doza penicilamina. Vitamin B-6 je neophodno uzimati a i onaj sto si rekla za tremore (drhtanje)predpostavljam Madopar je dobar, verovatno ako bude sve u redu njega ce izbaciti za pola do godinu dana.
Sto se tice podrske, zar mu treba veca nego da sam i sam prosao kroz to i evo normalno funkcionisem kao i dosta njih sa ovog sajta, verovatno ce i Zoki nesto napisati.
Pozdrav

isidor

• Novi Član
  • *
  • Поруке: 3
    • Погледај профил
Одг: ziveti sa WB
« Одговор #2 послато: Октобар 26, 2018, 12:03:08 поподне »
dali cu sa p[ovecanjem doze depenicilamina da imam neke tegobe imam 15 god