Opšta pitanja > Imate li pitanja ili nekih nedoumica u vezi sa bolešću ?

Novo, dogadjaji

(1/4) > >>

Sasa:
 Svim clanovima i saradnicima zelim punosrece i zdravlja u Novoj Godini
Sasa

Sasa:
 Jos da obavestim clanove iz Vojvodine da smo dobili jednom godisnje mogucnost ispitivanja bakra u 24h/urinu i u serumu krvi. od ZZZR Novi Sad.
http://www.wilson.org.rs/novi/category/aktuelnosti/
Nastojacemo da u ovoj godini dobijemo istu mogucnost i u drugim regionima Srbije gde ima mogucnosti za to.

Ivan:
Sasa kako mogu da izvadim rezultate besplatno u zavodu ? Samo da se javim tamo kao clan udruzenja ili trebam prvo doci do udruzenja ?
Pozdrav Ivan

Sasa:
Ivane,
kao sto sam napisao dodjes do udruzenja i dobijes potvrdu sa kojom odes u Zavod, ta potvrda treba njima a bi mogli da je knjize kao donaciju a ide preko udruzenja da ne bi bilo zloupotrebe, po potvrdu mogu doci i svi oboleli koji do sada nisu bili clanovi udruzenja samo moraju poneti i otpusnicu sa dijagnozom Wilsonove bolesti.
Ti naravno ne moras nositi otpusnicu posto vec imamo ovde tvoje podatke. :)
Pozdrav

Ivana:
Pozdrav,

Ja sam Ivana, imam 31 godinu i Wilson mi je dijagnostifikovan prosle nedelje. Sto se tice dijagnoze, nakon prvih rezultata Cu u urinu pretpostavila sam da je Wilson u pitanju (po zanimanju sam molekularni biolog i trenutno se bavim uticajem bakra na proces stvaranja hrskavice), tako da smo odmah uradili i genetsku analizu i nasli mutaciju u ATP7B genu. Imam primarno neuroloski oblik (problem prilikom pricanja), ali posto i jetra sadrzi puno Cu trenutno samo uzimam Zn (u obliku Zn-sulfata).
Imam par pitanja:
1. Zn mi izaziva kiselinu. Da li je neko mozda probao Zn-glukonat, kazu da se bolje podnosi i apsorbuje od sulfata?
2. Koja od flasiranih, komercijalnih voda sadrzi najmanje Cu? Probala sam da kontaktiram proizvodjace, ali nisu mi odgovorili. Takodje, da li je neko probao da koristi Delimano filter za vodu koji, navodno, uklanja Cu
Unapred hvala na odgovoru.
Drago mi je sto postoje ljudi koji su uspeli da povrate kontrolu nad svojim zdravljem i zivotom. :) Nadam se da cu i ja.
Cujemo se!

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију